Základní údaje o škole

Bankovní spojení : 250432703/0600

-----------------------------------------------------------------

Charakteristika  - prezentace školy

V současné době je do naší školy zapsáno 45 dětí, o které se starají  4 pedagogičtí pracovníci, dvě  pracovnice provozní a dvě asistentky

MŠ vychází z dlouhodobého koncepčního záměru , Školního vzdělávacího programu  a třídních programů, které jsou rozpracovány do jednotlivých témat.

Hlavním cílem naší školy je výchova předškolního dítěte ke zdravému životnímu stylu a vytvoření podmínek pro duševní i fyzickou pohodu dítěte a jeho bezproblémový vstup do základní školy se zaměřením na tělesnou výchovu .

Děti jsou do naší MŠ přijímány při zápisu, který je vyhlášen rozhlasem a vývěsními plakáty v obci a přilehlých částech (obec Strakov, Mendrika, Gajer).

Děti jsou do 2 tříd rozděleny podle věku, respektovány jsou sourozenecké či příbuzenské vztahy mezi dětmi . Vzdělávání dětí probíhá během celého dne ,vzájemně se prolíná a navazuje na sebe, využíváme k tomu individ.činností,skupinové práce s dětmi, hru především spontánní i řízenou tělesnou aktivitu dětí - pohyb . K tomuto účelu  využíváme víceúčelové hřiště, fotbalové hřiště a tělocvičnu základní školy.

Pro bezproblémový  vstup do školy  probíhají pravidelné návštěvy předškolních  dětí v základní škole a jejich  příprava na školu.

Individuálních vzdělávacích plánů  je využito při práci s dětmi s odkladem školní docházky.

V průběhu celého roku organizujeme pro děti různé akce, které prezentujeme v tisku a na naších internetových stránkách.